Biografia Aleksandra PopławskaAleksandra Popławska ukończyła krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną na Wydziale Aktorskim we wrocławskiej filii. Dyplom odebrała w 2000r. Natomiast swój debiut teatralny miała dwa lata wcześniej. Zdobyła wiele teatralnych nagród za swoją kreację sceniczną. Prywatnie jest starszą siostrą aktorki Magdaleny Popławskiej oraz żoną Marka Kality, równie rozpoznawalnego polskiego aktora. Co prawda, między małżonkami jest różnica wieku, ale wielokrotnie powtarzali, że nie stanowi to dla nich żadnego problemu, gdyż idealnie się uzupełniają i rozumieją. Często współpracują też ze sobą, ale przede wszystkim są profesjonalistami i potrafią doskonale poradzić sobie z tym, że prywatnie są rodziną. Wspólnie doczekali się córki, z której oboje są bardzo dumni. Aleksandra Popławska równie chętnie zamieszcza zdjęcia z córką na Instagramie, co niezwykle cieszy fanów, gdyż zdjęcia ujawniają niezwykłą więź matki z córką.

Największe role filmowe / teatralne:Najbardziej rozpoznawalne role to udział w produkcjach takich jak serial "Wataha", "Barwy szczęścia", "Belfer" czy "Hotel 52". Niektóre role filmowe Aleksandry Popławskiej, to równie głośne co popularne filmy: "Kobiety mafii", "Testosteron"czy "Underdog". W zakresie pracy teatralnej na wyróżnienie niewątpliwie zasługuje objęcie trzech funkcji w trakcie realizacji spektaklu telewizyjnego p.t. "Generał" (2018r.). Aleksandra Popławska poprowadziła produkcję zarówno pod kątem reżyserskim, ale również oprawy muzycznej i scenografii. Jej ciężka praca, pasja i zamiłowanie zostały docenione w 2019r. kiedy to otrzymała Nagrodę za twórczą realizację projektu telewizyjnego, wręczoną na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry".

Cytaty:

  • "Dzięki temu, że mamy bliskich w jednym miejscu, nie ma dylematu, gdzie spędzać święta" - wyznała w rozmowie z magazynem Pani.

Ciekawostki o Piotrze Stramowskim:

  • udział w kampanii społecznej "Make Films Not War" (2018r.) - przeciwko działaniom wojennym w Syrii


Źródła:


https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksandra_Pop%C5%82awska_(aktorka)
https://www.filmweb.pl/person/Aleksandra+Pop%C5%82awska-174043/trivia
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1126440
https://plejada.pl/newsy/aleksandra-poplawska-i-marek-kalita-slub-dziecko-zwiazek-wiek/6wvsbl7#slajd-6
http://encyklopediateatru.pl/osoby/24653/aleksandra-poplawska