Biografia Anna KorczW 1992r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie otrzymując również statuetkę Agencji Aktorskiej „Passa”. Niezwykle uzdolniona, z łatwością dopasowywała się do różnych stylów i gatunków. Niewątpliwie pomógł jej w tym charakter i włoski temperament, który odziedziczyła po swoich przodkach.
Prywatnie podwójnie rozwiedziona. Ma trójkę dzieci. Dwie córki z pierwszego małżeństwa z Robertem Korczem, oraz syna z drugiego małżeństwa z Pawłem Pigoniem. Dzieciństwo aktorki również wymagało od niej wiele siły i samozaparcia, być może te doświadczenia ukształtowały jej charakter.

Największe role filmowe / teatralne:Otrzymała główną nagrodą na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych za rolę matki, w sztuce „Pelikan” Augusta Strindberga.
Do jednych z wielu ciekawych ról Anny Korcz, można także zaliczyć rolę Lady Makbet w spektaklu „Makbet” w reżyserii Jerzego Zelnika w 2002r.
Na ekranie zadebiutowała w 1989r grając epizod w filmie „Nocny gość” S. Różewicza, odgrywając rolę córki jednego z bohaterów. Znana tez z roli w „Operacji Samum” w 1999r., „Chopin pragnienie miłości” 2002r.

Cytaty:

  • „Czterdzieści pięć lat temu kobieta samotnie wychowująca dziecko była napiętnowana. Żyłyśmy z mamą w klimacie niepewności, wyobcowania. W dzieciństwie nie zawsze czułam się bezpieczna” – wyznała w wywiadzie z Agatą Młynarską

Ciekawostki o Annie Korcz:

  • Udział w Pierwszej Edycji „Tańca z Gwiazdami” program telewizyjny, emitowany przez telewizję TVN,
  • Prowadziła własną fundację - Stop Przemocy o Godność Człowieka, której głównym celem był trening zastępowania agresji. Spotkania najczęściej obejmowały młodzież,
  • Jej córka opuściła kraj ze względu na prześladowanie ze względu na fakt, kim jest jej matka.


Źródła:


https://www.filmweb.pl/person/Anna+Korcz-4743/biography
https://gwiazdy.wp.pl/anna-korcz-pierwsze-malzenstwo-bylo-dla-niej-trauma-5925018239390337g
https://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Korcz