Biografia Emilia KomarnickaEmilia Komarnicka - Klynstra, urodziła się w Brzegu. W 2008r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Shillera w Łodzi, ale to nie koniec jej edukacyjnej historii. Jest również absolwentką Państwowego Studium Choreograficznego, nie jest to zaskoczeniem, gdyż taniec i muzyka od zawsze były jej pasją.
Jako aktorka zadebiutowała rolą Marty w filmie Artura Pilarczyka p.t. "Teraz i zawsze", natomiast jako wokalistka zachwyciła jurorów i widownię w 2005r. swoim wykonaniem na konkursie Piosenki Aktorskiej w Koszalinie, zdobywając tym samym II miejsce. Przed przeprowadzką do stolicy, pani Emilia była wokalistką w zespole Lola Band. Repertuar zespołu obejmował twórczość Marka Grechuty, Ewy Demarczyk i Maanamu.
Od 2018r. jest żoną Rendbada Klynstry, aktora, z którym regularnie przez wiele lat spotykała się na planie serialu "Na dobre i na złe", ale to wspólny angaż w przedstawieniu "RIO" zbliżył ich do siebie.

Największe role filmowe / teatralne:Zanim pojawiły się role serialowe, pani Emilia odniosła duży sukces za kreację postaci Katariny w przedstawieniu "Z życia marionetek" w reżyserii Jana Maciejowskiego. Za tą rolę w 2008r. otrzymała II Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Aktorka zyskała popularność rolami m.in. dr. Agaty Woźnickiej w serialu "Na dobre i na złe" stanowczej i panującej nad emocjami lekarki, a także jako Monika Kurczab, w serialu "Ranczo", której zadaniem było rozwinięcie międzynarodowej kariery zdolnego, ale nieśmiałego malarza. Ponadto, w 2013r. wcieliła się w postać filmowej Anny w "Och, Karol 2", której kreacja przykuła uwagę widzów.

Cytaty:

  • "Mam dobre kontakty ze swoim aniołem stróżem i ze swoją intuicją. W tej trójce staramy się jakoś reagować na to, co się wydarza i jak do tej pory dobrze nam idzie" - wyznała w wywiadzie

Ciekawostki o Emilii Komarnickiej:

  • 2018r. Nagroda dla Najlepszej Aktorki, za "RIO" wręczona na festiwalu Polskich Teatrów Telewizji
  • była uczestniczką 12. edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo"
  • marzy o roli w filmie muzycznym,


Źródła:
https://film.interia.pl/telewizja/news-emilia-komarnicka-klynstra-intuicja-jej-nie-zawiodla,nId,2550825
https://swiatseriali.interia.pl/newsy/seriale/na-dobre-i-na-zle-384/news-na-dobre-i-na-zle-emilia-komarnicka-marzy-o-roli-w-filmie-mu,nId,1840488
https://pl.wikipedia.org/wiki/Emilia_Komarnicka-Klynstra