Kariera teatralna:


Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu - w latach 2009 - 2010
Teatr Dramatyczny w Warszawie
Teatr Muzyczny w Toruniu - gościnnie

Biografia Honorata WitańskaUrodziła się i uczęszczała do szkoły w Tychach. Po skończeniu szkoły średniej rozpoczęła naukę na wyższej uczelni. W 2008 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, natomiast w 2011r. ukończyła także Lee Starsberg's Theatre & Film Institute w Nowym Jorku. Uwielbia sport, lubi nie tylko utrzymywać sprawność fizyczną, ale także uprawiała sporty ekstremalne. Lubiąca adrenalinę, jeździła jeszcze do niedawna na sportowym, szybkim motorze, jednak wraz z upływającym czasem, uznała, iż należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Podjęła więc decyzję o zakupie sportowego samochodu. W jednym z wywiadów przyznała, że pomimo tego, że nie jest zagorzałą feministką, to uważa, że kobiety są na tyle silne, by móc radzić sobie same i zajmować np. wysokie i znaczące stanowiska.

Największe role filmowe / teatralne:

Spektakle, które pomogły w karierze Honoraty Witańskiej, to "Najzwyklejszy cud" oraz "Arkadia" odegrane w 2007r. na scenie Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jak również w 2008r. Teatrze Dramatycznym w Warszawie, gdzie wzięła udział w spektaklu "Symptoms i Akropolis".

Widzom jest jednak znana z roli Magdy Zwoleńskiej w serialu "Barwy szczęścia" (od 2007r.) oraz Karoliny, aspirant sztabowej w serialu "Policjantki i policjanci" (od 2014r.).

Cytaty:

  • " Na studiach mówiono mi, że aktor ma być zawsze gotowy, bo nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie do niego rola wymagająca sprawności fizycznej (...) Na szczęście mam taką naturę, że aby dobrze się czuć, muszę się ruszać, zatem aktywność sportowa towarzyszyła mi od zawsze." - wyznała w wywiadzie z Joanną GrochalŹródła:


https://www.polsat.pl/news/2018-01-17/honorata-witanska-o-adrenalinie-zyciu-i-pracy/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Honorata_Wita%C5%84ska
https://www.filmweb.pl/person/Honorata+Wita%C5%84ska-920452