Biografia Krzysztof Pluskota

Absolwent PWST w Krakowie. Ma w dorobku liczne role filmowe i teatralne. Gra przede wszystkim w Krakowskim Teatrze Scena STU (m.in. George w Mr Love K. Leach, Papkin w Zemście A. Fredry, Siergiej Wasiliewicz Liputin w Biesach F. Dostojewskiego, Ojciec Laurenty w Romeo i Julii W. Szekspira, Larry w Kogucie w rosole S. Jokica, V Piąty w Wędrowaniu wg Stanisława Wyspiańskiego). Ma w dorobku role na scenach Warszawy, m.in. w: – Teatrze Wytwórnia (Córka słońca oraz Zapis – obydwie sztuki R. Dobrowolskiego), – Teatrze Na Woli im. T. Łomnickiego (Krzywa wieża N. Ptuszkinej), – Teatrze Polonia (Janusz w Panu Jowialskim A. Fredry) – Och-Teatrze (Anioł Arkadiusz w spektaklu Zaświaty, czyli czy pies ma duszę? J. A. Masłowskiego), – Teatrze Capitol (Marcin w Następnego dnia rano P. Quiltera).

Zagrał w filmach fabularnych: Karol. Człowiek, który został papieżem w reż. G. Battiato (Oficer niemiecki), Popiełuszko. Wolność jest w nas w reż. R. Wieczyńskiego (Porucznik), Generał – zamach na Gibraltarze w reż. A. Jadowskiej (Bolek), Laura (Paweł), Bilet na księżyc w reż. J. Bromskiego (Podoficer), Dżej Dżej w reż. M. Pisarka (Szef).

Gra w serialach, m.in. w Chichocie losu, Blondynce, Generale, Czasie honoru, Instynkcie, Brzyduli, Hotelu 52, Przepisie na życie, Przyjaciółkach i Barwach szczęścia.

Występuje w krakowskim kabarecie Grupa Rafała Kmity.

Role w Teatrze Rozrywki: – Larry w komedii Kogut w rosole S. Jokica.

Foto: Tomasz Zakrzewski