Biografia Piotr StramowskiPiotr Stramowski ukończył w 2012r. studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Pierwsze role zaczęły pojawiać się jednak już nieco wcześniej, bowiem już w 2009r. Pan Piotr pojawiał się na ekranach jako aktor serialowy. W jego aktorskim dorobku znalazły się więc m.in. takie produkcje jak "Siostry", "Hotel 52" czy "Chichot losu". Swoją dłuższą przygodę pan Piotr prowadził wraz z ekipą serialu "Na dobre i na złe" gdzie w latach między 2012 - 2015r. odgrywał postać Szymona Dryla, psychiatry. Kolejne lata również nie były bezowocne. Podejmując się nowych ról, Piotr Stramowski rozwijał swoje zdolności, stale utrwalając wiedzę zdobytą w trakcie studiów, poprzez połączenie jej z rzeczywistością. Według statystyk, Piotr Stramowski podejmował się angażu w poszczególnych serialach średnio dwa razy do roku.

Największe role filmowe / teatralne:Przełomowy okazał się 2016r. kiedy to Patryk Vega wyreżyserował film p.t. " PittBull. Nowe porządki". Piotr Stramowski wcielił się w rolę policjanta, Dariusza Wolkowksiego pseud. Majami. Film cieszył się dużą popularnością i zainteresowaniem widzów przez długi czas. Kreacja, jakiej podjął się Stramowski szczególnie przypadła do gustu damskiej części publiczności. Nie mniej jednak urzekał też faktem, w jaki sposób została zbudowana postać. Majami - konkretny w działaniach i pewny siebie policjant, nie cofał się przed zagrożeniem, potrafił się przeciwstawić w imię wyższych celów. 2019r. odtwórca głównej roli w filmie "Fighter" reż. Konrada Maximiliana. Piotr Stramowski wciela się w postać Tomka Janickiego, zawodnika MMA, którego nie ominęły zarówno trudności w sporcie, jak i tez w życiu osobistym. Samo tworzenie filmu było sporym wyzwaniem dla całej ekipy, gdyż zdjęcia przerwano na kilka miesięcy z powodów budżetowych.

Cytaty:

  • "Zawsze powtarzam, że aktorstwo jest świetną przygodą, dzięki której można poznać siebie, jak i nowe dziedziny." - w wywiadzie z P. Piotrowiczem

Ciekawostki o Piotrze Stramowskim:

  • w 2013r. wystąpił w teledysku do piosenki "Unconscious"
  • w 2015r. zaangażował się w kampanię społecznę Fundacji Onkologicznej Alivia pt. "Chwile życia"


źródła:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Stramowski
https://www.filmweb.pl/person/Piotr+Stramowski-1259099/trivia
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/piotr-stramowski-pierwszy-raz-w-zyciu-sie-poddalem-wywiad/3ezq2bm