Dzisiejsza Capitol


Dzięki założeniu, że Teatr ma łączyć zarówno podstawową formę jak również teatr muzyczny, od czasu powołania tego miejsca do życia można być tutaj świadkiem bardzo dobrej gry aktorskiej, połączonej z niezwykłym spektaklem muzycznym. Klub działający przy Teatrze od początku spodobał się warszawiakom, gdyż łączy możliwość obcowania z kulturą w sposób nietuzinkowy i nowatorski. Przekraczając próg tego budynku od razu można przenieść się w miejsce niesamowite i pełne dobrego humoru, dzięki temu czas spędzony w jego murach jest pełny relaksu i odprężenia dla całej rodziny. Teatr Capitol zapewnia bowiem kulturalną rozrywkę dla każdego, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, oferując repertuar dobrany do ich wieku, od bajkowych poranków, poprzez spektakle muzyczne i edukacyjne.

Dyrektor Teatru - Anna Gornostaj czuwa nad tym, aby każdy sezon oferował nowy i ciekawy repertuar, w czym pomaga jej nie tylko mąż i współwłaściciel w jednej osobie, ale również cała kadra teatru.

Aktorzy


Teatr Capitol w Warszawie to jak już wiadomo połączenie teatru z muzyką. Spektakle nie byłyby tak charakterystyczne i zachwycające, gdyby nie aktorzy. To właśnie oni pomagają w utrzymaniu stylu i niepowtarzalnej atmosfery tego miejsca. A do tego grona można zaliczyć takich wybitnych artystów jak m.in. Krzysztof Tyniec, Olga Bończyk, Hanna Śleszyńska, Artur Barciś, Piotr Cyrwus, Piotr Gąsowski, Cezary Żak, Jerzy Gudejko, Joanna Brodzik, Daria Widawska, Katarzyna Skrzynecka, Viola Arlak, Marta Wierzbicka, Łukasz Nowicki, Joanna Moro, Rafał Cieszyński, Katarzyna Kwiatkowska, Magdalena Zawadzka, Michał Piela, Dorota Chotecka, Maja Bohosiewicz, Zofia Zborowska, Jacek Lenartowicz, Wojciech Wysocki oraz oczywiście Anna Gornostaj, czyli Dyrektor Teatru Capitol.

Źródła:https://teatrcapitol.pl/wspolpraca/teatr-capitol/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teatr_Capitol_w_Warszawie
https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-capitol,1


Mapa: