Biografia Zuzanna GrabowskaW 2007r. ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie i tutaj też zdecydowała się rozpocząć swoją karierę zawodową, pomimo tego, że urodziła się w równie atrakcyjnym aktorsko mieście - w Krakowie. Prywatnie jest żoną Pawła Domagały, którego zna jeszcze z czasów studiów i w trakcie których mocno się z nim przyjaźniła. Ta znajomość sprawiła, że często w trakcie zajęć byli dobierani do wspólnych ról jako np. rodzeństwo. Wspólnie spędzony czas zaowocował również w pracy zawodowej, gdyż para bardzo dobrze rozumie się bez słów. Dlatego tez wspólne projekty wychodzą im zdecydowanie łatwiej. Tworzą Kabaret na Koniec Świata, gdzie w trakcie występów często improwizują.

Największe role filmowe / teatralne:Zuzanna Grabowska zadebiutowała w 1994r. w teatrze telewizji rolą w spektaklu "Mały Lord" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Następnie pojawiły się spektakle odgrywane już w trakcie studiów, były to m.in. Walentynki w reż. Anny Seniuk (2007r.). Zuzanna Grabowska wcieliła się ta wówczas w rolę Walentyny.

Role telewizyjne, to początkowo raczej niewielkie epizody w takich produkcjach jak "Świat według Kiepskich" w 1999r. czy też w Królowie Śródmieścia" w roli Anki w 2006r. Jednak widzom dała się na dłużej zapamiętać dzięki swojej kreacji aktorskiej w serialu "Czas honoru" jako Nina Jacewicz, więźniarka Pawiaka, która rozpoczęła później współpracę z Gestapo. Kolejną rolę, która nieco zaskoczyła fanów była kreacja aktorska w filmie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Zuzanna Grabowska zagrała tam prawniczkę niebezpiecznego "Cukra". Jej rola sprawiła, że widz mógł poznać zupełnie inną twarz prawnika, który na chłodno ocenia fakty i przedstawia w najbardziej naturalny sposób sytuacje, które są uznawane za skrajnie niemożliwe do przyjęcia. Zuzanna Grabowska idealnie sprawdziła się w tej roli. Niepozorna, drobna, z delikatną urodą zagrała prawniczkę surową i stanowczą, która bez okazywania emocji wypełniała swoje obowiązki najlepiej jak potrafiła.

Cytaty:

  • "Mimo że jestem aktorką, nie lubię się stroić. Mam kilka par dżinsów, nie zależy mi na wymyślnych stylizacjach." - wyznała Magdalenie Kuszewskiej na łamach magazynu "Pani"

Ciekawostki o Piotrze Stramowskim:

  • wspólnie z mężem Pawłem Domagałą, mają dwie córki Hanię i Basię
  • zagrała w teledysku zespołu Acid Drinkers " Hit the Road Jack"


Źródła:


https://www.styl.pl/magazyn/news-partnerzy-pawel-domagala-i-zuzanna-grabowska,nId,2704882,nPack,2
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zuzanna_Grabowska
https://www.filmweb.pl/person/Zuzanna+Grabowska-207628