Biografia Marcin KorczUrodzony w Krakowie, natomiast wychowywał się w Libiążu (woj. małopolskie). Prywatnie jest synem nauczycieli Marioli i Kazimierza oraz bratem Olgi. W młodości trenował długodystansowe biegi przełajowe, co zapewne doskonale przygotowało go do ciężkiej pracy i podejmowania wyzwań oraz goryczy przegranej. Miłość do sportu zaszczepił mu zapewne ojciec - nauczyciel wychowania fizycznego. Matka, prowadząca nauczanie początkowe z pewnością wpajała mu takie wartości jak cierpliwość i pokora. Dlatego też jako młody człowiek, Marcin Korcz porzuca karierę sportowca i kierując się swoim wewnętrznym głosem, podejmuje decyzję o przystąpieniu do egzaminów na studia aktorskie. W 2009r. otrzymuje dyplom ukończenia Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej im. Leona Shillera w Łodzi co otwiera mu możliwość rozpoczęcia pracy w wymarzonym zawodzie. Jest obiecującym, młodym artystą. Uważnie dobiera swoją drogę, nie ryzykuje niepotrzebnie - co zapewne ma swoje korzenie w uprawianej kiedyś dyscyplinie sportu.

Największe role filmowe / teatralne:Znany z roli w serialu "Rodzina zastępcza", gdzie wcielił się w postać Michała Kercza. Kolejne role to występy m. in. w takich produkcjach jak "Przyjaciółki" czy też "Pierwsza miłość".

Jednak najbardziej spektakularna rola przyszła wraz z angażem do filmu "Być jak Kazimierz Deyna" w 2012r. gdyż była to jego główna rola filmowa.

Cytaty:

  • "Jestem optymistą. Nawet jeśli przytrafiają mi się rozczarowania zawodowe, potrafię z nich wyciągać wnioski." - mówił w rozmowie z portalem Pikio

Ciekawostki o Marcinie Korcz:

  • Nominacja do Telekamery 2017 w kategorii "Nadzieja Telewizyjna",
  • Wraz z partnerką taneczną Wiktorią Omyłą zajął trzecie miejsce w siódmej edycji programu telewizyjnego "Taniec z Gwiazdami",
  • Posiada licencję instruktora narciarstwa, na wypadek, gdyby z aktorstwem się nie udało


Źródła:


https://www.filmweb.pl/person/Marcin+Korcz-900512/awards
https://pikio.pl/marcin-korcz-dziewczyna-zona-zycie-prywatne-wiek/
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1160344
https://pikio.pl/marcin-korcz-dziewczyna-zona-zycie-prywatne-wiek/